Blog

ŞÖMİNE TÜKETİCİLERİNİN DİKKATİNE!

Piyasada çok sayıda kaçak ürün ve firmamızın distribütörü olduğu INVICTA markasına ait şömine haznelerinin taklitleri üretilmektedir..
INVICTA şömine haznelerini veya diğer markalı şömine haznelerini satın alırken can ve mal güvenliğiniz açısından dikkat etmeniz gereken bazı hususlar bulunmaktadır.

Bunlar kısaca şöyle sıralayabiliriz:

– TSE Belgesi,
– CE Belgesi ve Test Numaraları,
– Garanti Belgesi,
– Döküm Normlarına Uygunluk Belgesi ( EN13229 )
– Sanayi Ticaret Bakanlığından Alınmış Üretime Uygunluk Belgesi

Dikkat edilmesi gereken en önemli konulardan biri ise, yapılacak montajın, sattığı ürünün tüm sorumluluğunu üstlenebilecek yetkili kurumlara ve bu kurumların kalifiye elemanlarına yaptırılmasıdır..

 


CAM TEMİZLEME SİSTEMİ

Standart cam temizleme sistemlerindeki amaç seramik cam ve alev arasına hava perdesi oluşturarak camda is oluşturmasını önlemektir.

Gelişmiş cam temizleme sistemleri ise sistem hem camı isten korumak hem de oluşan ileri alev ile temizlemektir.

Cam temizleme sisteminin düzgün çalışabilmesi için tabiî ki odunlarınızın kuru olması gerekmektedir

İKİNCİL YANMA SİSTEMİ

İkincil yanma sistemi şömine ve ya sobanızda ilk havalandırma girişinden giren oksijenle yakılamayan gazın ikinci havalandırma sisteminden giren oksijen ile tamamen yakılmasıdır. İkincil yanma sistemi bulunan şömine hazne ve sobalarında verimlilik daha yüksek ve odun tüketimi daha azdır.

YEŞİL ALEV SERTİFİKASI DERECELENDİRME

Flamme Verte, mükemmellik ve kaliteyi artırmak için sürekli bir çaba içerisindedir. Firmaları yüksek kalite ürünler üretmeye zorlar ve bunu Avrupa Ülkeleri çapında çıkardığı tüzüklerle yapar. 2015 Ocak ayında odun-pellet şömine ve hazneleri 1 veya 4 yıldız arasında olanlar için üretimden kaldırma kararı verildi. Bunun başlıca nedeni çevreye karşı duyarlılık ve daha az yakıt ile daha çok verim almaktı. Firmalara verilen süre zarfında 5 yıldıza çıkarılabilen ve testlerden geçen ürünler piyasada satışına devam etti ve geri kalanlar toplatıldı. Flamme Verte firmalara 2020 yılına kadar ürün sertifikalarını minimum 6 ve ya 7 yıldıza çıkarmaları gerektiğini gönderdikleri yazılı belge ile duyurmuştur.
Böylece şömine hazneleri ve sobalar giderek daha verimli ve çevreye duyarlı olacaklardır.